KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17102110
nr 1710 2110
Christina Knall
(f. 1947), Sverige
Oljemålning, Fruktstilleben. Signerad. Olja på duk, 59x110 cm, yttermått inklusive ram: 73x123 cm
Christina Knall, född 1947 i Stockholm, svensk målare.
Utrop:
6.000 kr
Såld:
4.000 kr
måndag 16 juni 2025
kl 18:26:36
16/6 18:20:42
16 jun
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer